Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00

Notebook Servis

Her Marka ve Model Notebook Teknik Servis

Notebook (Laptop) Taşınabilir bilgisayar teknolojisi uzun yıllardır hayatımızda ve nereyse her evde bir taşınabilir bilgisayar mevcut. Taşınabilir bilgisayarlar yapılarından dolayı arıza yapmaya daha yatkındır, gerek fiziksel hasarlar olsun, gerekse donanımsal oldukça fazla arıza yapabilmektedirler. Her an yanınızda kanepede, yatakta, masada , kafeteryada yada iş yerinde sizinle beraber olan bilgisayarların dikkatli kullanıma ve tabiki bakıma ihtiyacı vardır.

Notebook (Laptop) tamir ve bakım işleri konusunda servisnoktam.com uzamanlaşmış 90’lı yıllardan beri taşınabilir bilgisayarlara tamir ve servis hizmetini marka bağımız olarak tüm müşterilerimize vermekteyiz.

Başlıca Karşılaşılan Notebook Problemlerinden Bazıları

  • Notebook anakart tamiri
  • Notebook yavaş çalışma sorunu
  • Virüs bulaşması yada reklam robotları enfeksiyonu
  • Windows çökmesi ve mavi ekran hataları
  • Isınma sorunları ve kendiliğinden kapanma
  • Lcd ekran değişimleri
  • Notebook Sabit Disk değişimleri/SSD yükseltmesi

Hangi Marka Notebooklar için Servis Hizmeti Veriyoruz?

samsung notebook teknik servis
sony vaio notebook teknik servis
msi notebook teknik servis
Lg notebook teknik servis
lenovo notebook teknik servis
fujitsu siemens notebook teknik servis
hp notebook teknik servis
exper notebook teknik servis
dell notebook teknik servis
compaq notebook teknik servis
casper notebook teknik servis
asus notebook teknik servis
acer notebook teknik servis
alienware notebook teknik servis

Tüm Marka ve Logolar Saygıdeğer Sahiplerine Aittir.

Notebook Performans Arttırma ve Hızlandırma

Notebook Anakart Chipset Değişimi & Onarımı

Notebook Anakart Dc Power Jack Değişimi

Notebook Adaptör Değişimi

Notebook Batarya Değişimi

Notebook Cd-Dvd-Rw Değişimi

Notebook Cpu Değişimi & Upgrade

Notebook Ekran Kartı Onarımı & Değişimi

Notebook Fan Onarımı & Değişimi

Notebook Isınma Sorunları Giderilmesi

Notebook Hdd Değişimi & Upgrade

Notebook Ssd Yükseltmesi

Notebook Inverter Onarımı & Değişimi

Notebook Kasa Onarımı & Değişimi

Notebook Klavye Değişimi

Notebook Lcd Cable Onarımı & Değişimi
Notebook Lcd Cover Onarımı & Değişimi

Notebook Lcd Ekran Değişimi

Notebook Menteşe Onarımı & Değişimi

Teknik Servis HizmetleriNotebook Ram Değişimi & Upgrade

Notebook Teknik Servis Bilgi Bankası

Notebook Bilgisayar Yüzey Temizliği

Merhaba, özellikle son dönemde yaşanan virüs ve pandemi sürecinde sizler için önemli olacağına inandığımız bir kaç not paylaşmak istiyoruz. Bilgisayarlar karantina sürecinde önünde fazlasıyla zaman geçirdiğimiz elektronik cihazlarımız. Ancak unutmamanız gereken bu cihazların fiziksel temas ile sürekli kullanılmakta olduğudur. Bilgisayarlarınızın klavyeleri sürekli ellerimiz ile temas ettiğimiz kısımlardır. Ayrıca mouse sürekli elimizdedir. Peki sürekli temas ettiğimiz.

Notebook ve Pc Mavi Ekran Problemleri Sistemsel Sorunlar

Bu ekranla karşılaşanınız mutlaka vardır  Mavi ölüm perdesi ya da BSOD – her zaman istenmeyen bir manzaradır. BSOD’ler, Microsoft Windows, genellikle düşük düzeyli yazılımların (veya sürücülerin) çökmesi veya hatalı donanımın sonucu olarak kurtarılamayacağı kritik bir hatayla karşılaştığında görünür. Mavi ekranlara genellikle bilgisayarınızın donanımıyla ya da donanım sürücüsü yazılımıyla ilgili sorunlar neden olur. Bazen, Windows çekirdeğinde çalışan.

Notebook Fan Temizliği ve Değişimi

Notebook bilgisayarların ısınma sorunlarını sizlere daha önce anlatmıştık. Teknoservis olarak müşterilerimizin sahip oldukları bilgisayarları hakkında belirli bir bilgi sahibi olması bizim hedeflerimiz arasındadır. Bilinçli kullanıcı ve müşteri için sağlanan hizmet daha verimli olmaktadır. Bilgisayarlar için en önemli sistemlerden birisi soğutma sistemidir. Soğutma sistemlerinin bakımı özellikle artan performanslı notebook cihazlar için daha da önemli olmaya başlamıştır..

Bilgisayarlar ve Kullanılan Antivirüs Yazılımlarının Faydaları

Bilgisayar kullanıcıları için önemli bir sorun Virüslerdir. Hemen her kullanıcının bir virüs tecrübesi vardır. Bir çok kullanıcı kendileri için önemli olan resimleri, yada word ,excell dosyalarını kaybetmiştir. Peki bu virüslerin amacı nedir yada ne şekilde korunulabilir. Çok basit bir adım olarak sağlam bir antivirüs yazılımı edinmelisiniz. Tabiki antivirüs yazılımları hakkında bir çok tartışma olmakla birlikte.

Bilgisayarınız Yaza Hazır mı?

Bilgisayarınız yaz sıcaklarına hazır mı? Bu soruyu kendinize sormanız gereken zamanlara geldik. Hava sıcaklığının 30-35 derecelere geldiği günlerde zaten ısınan bilgisayarınızın başına neler gelecek. Belki daha önce bu konuda deneyimleriniz vardır, belkide ilk defa karşılaşacaksınız. Bilgisayarlar temel olarak silikon ve yarı iletken bazlı yüksek teknolojik cihazlardır. Tüm elektronik cihazlar gibi bilgisayarlarda çalıştıkları zaman belirli miktarlarda.

Bilgisayar Sorunlarına Çözüm Bulma

Mavi Ekran (BSoD) Birçok insan maviyi sakinleştirici bir renk olarak düşünür; ancak, bilgisayarınızın ekranında bir sürü beyaz metin göründüğünde, bunun tam tersi bir etkisi olur. Ölümün mavi ekranı (BSoD veya STOP Hatası), karşılaşacağınız en korkunç bilgisayar sorunlarından biri gibi görünebilir. Ancak, tüm bilgisayarınızın ihtiyacı olan bilgisayarı yeniden başlatmanız olabilir. Bu DURDURMA hatası ekranınızda çeşitli nedenlerle.

Bilgisayar Bakımı ve Önemi

Her alanda kullandığımız bilgisayarlar işinizin performansını etkilemeye başlamadan önce optimum verim ve olası sorunların tespiti için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir. 21. yüzyıldaki işler tamamen bilgi teknolojisi altyapısına bağlı olduğundan, işletme giderleri için bütçeleme yaparken bilişim işlerini öncelikli yapmak çok önemlidir. Teknoservis olarak sizlere bilgisayar ve yan birimleri ile ilgili uzman bakım imkanı sunuyoruz. Kötü.

Dizüstü Bilgisayarınızın Optik Sürücüsünü Çıkartıp Bir Başka Sabit Sürücü Takmak İstermisiniz?

Artık Dizüstü bilgisayarınızda performansı arttırmak içinı bir SSD eklemek istiyorsunuz ancak aynı zamanda bir sabit sürücünün kapasitesine de ihtiyacınız var. Neden sadece optik sürücünüzü çıkartıp,  yerine bir sabit sürücünüzü ekleyip Windows ve uygulamalarınızla yepyeni bir SSD yüklemeyesiniz. Tabii ki daha güzel, daha büyük kapasitesi olan bir SSD dizüstü bilgisayarınız için tercih edebilirsiniz ancak fiyat sizi bu.

Notebook Klavye Değişim ve Yenileme

Dizüstü bilgisayarların klavyeleri çoğu zaman hepinize bir problem çıkartmıştır, genel olarak bilgisayar üzerinde mekanik olarak en çok kullanılan bölge olmasından dolayı çokça arıza yapmaya müsaittir. Notebook Klavyeleri sorunlarında en önde gelen bozulma sebeplerini sıralayacak olursak; *Sıvı Dökülmesi, kahve, çay, su gibi içeceklerin kullanıcı tarafından üzerine dökülmesi. *Tuş kırılması yada kopması, genellikle sert kullanım yada çocuklar.

Notebook Bilgisayarınızın Pili Nasıl Kullanılır ve Ömrü Nasıl Uzatılır

Dizüstü Notebook bilgisayarların en önemli özelliği taşınabilir olmasını sağlayan heryerde kullanılmasına olanak tanıyan özelliği Pilleridir. Ancak aynı zamanda o küçük pil ömrü ölçeri ve zaman geçtikçe performans düşüşü yaşanmakta ve dizüstü bilgisayar taşınabilir özelliğini kaybederek şarj adaptörüne mahkum olmamıza sebep olur. Fakat Bir kaç önlem alarak Notebook Bataryanızı daha uzun süre efektif kullanmanız mümkün olabilmektedir..

Notebook Şarj Adaptörü Tamir ve Değişimi

Bildiğiniz gibi notebook bilgisayarlarınızın en önemli parçalarından birisi notebook bilgisayarlara şebeke den aldığı enerjiyi bilgisayarınızın çalışıp aynı zamanda şarjını sağlayan AC Şarj Adaptörleridir. Bu adaptörler Hemen her marka için farklı olabilmektedir, her markanın ve markanın kendi modelleri için bazı farklı modellerde olmaktadır. Şarj adaptörleri genellikle uzun yıllar sorunsuz çalışacak şekilde üretilmişlerdir, fakat her elektronik cihazda.

Virüs Temizleme ve Koruma, Virüs Nedir ve Nasıl Anlaşılır

Virüs Temizleme Hizmetleri PC’nizin bir enfeksiyon içerdiğini veya daha önce virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorsanız, aşağıdaki iletişim kanallarından birisini kullanarak Teknoservis  ile iletişime geçin. Bir bilgisayar virüsü nedir? Bilgisayar virüsü, kendisini kopyalayabilen ve bilgisayar sahibinin izni veya bilgisi olmadan bir bilgisayara bulaşabilen ve bilgisayarınızın çalışmasını durdurabilen hatta veri kaybına neden olabilecek bir bilgisayar programıdır.Gerçek bir virüs.

× Whatsapp