Teknik Servis

Bilgisayar ve Yan Birimleri Konusunda Her Türlü Teknik Servis

Bilişim Teknolojisi Artık Hayatımızın Vazgeçilmez Bir Parçası Oldu. Servisnoktam.com (Teknoservis) Olarak Bilgisayar ve Çevre Birimleri ile ilgili her konuda yanınızda. Notebook (Laptop) taşınabilir bilgisayarlarınız her an kullandığınız cihazlar, arıza yaptıkları zaman bizler için çok büyük eksiklik olabilmektedir. Aynı şekilde ev yada ofisinizde kullandığınız masaüstü bilgisayarlarınız artık dünyaya açılan eliniz kolunuz, işleriniz aksamasın diye sizlere her konuda teknik destek sağlıyoruz. Konu Teknik Servis olduğunda ServisNoktam.Com sizler için iyi bir tercih olacaktır.

Verdiğimiz Teknik Servis Hizmetlerimizden Bazıları

  • Notebook (Laptop) Taşınabilir Bilgisayar Teknik Servis
  • Pc Masaüstü Bilgisayar Teknik Servis
  • Yerinde Bilgisayar ve Genel Teknik Servis
  • Yazıcı (lazer ve hepsi bir arada) Teknik Servis
  • Network (ağ) Teknik Servis ve Kurulum

ServisNoktam'a Geldiğinizde Neler Yapılır?

Arızalı Cİhazınız Servisimize Gelir

Teknolojik cihazınızla (Notebook, masaüstü bilgisayar, lazer yazıcı, bilgisayar çevre birimi,adaptör gibi) ilgili bir sorunla karşılaştınız. Ne yapacağım diye düşünüyorsunuz, farklı şeyler denediniz internet üzerinde bir sürü tavsiye, küçük tamirciler, arkadaşlar yapmaya çalıştı hiç birisi olmadı. En Sonunda Servisnoktam (teknoservis) buldunuz. Servisimize cihazınızı getirdiğiniz andan itibaren gözünüz arkada kalmadan rahat bir nefes alabilirsiniz.

Arızalı cihazınız servisnoktam’a geldiğinde ön kontrol yapılır, şikayetleriniz dinlenir sizinle birlikte kontrol edilerek, tamir edilmek üzere teslim alır.

Arıza Tespiti Yapılıp Sizden Onay Alınır

Teslim alınan cihaz (notebook, pc, yazıcı, çevre birimi vs) servisnoktam teknisyeni tarafından tamir edilmek üzere servis kısmına alır. Belirtilere göre cihaza gerekli ön müdahale yapılır. Notlar alınır, yedeklenmesi gereken veriler yedeklenir, varsa farklı durumlar servis notlarına eklenir. Daha sonra arızanın tespit edilmesi için işlemler yapılır, tecrübeli teknik servis ekibimiz, müşterilerimizin cihazlarına itina ile müdahale eder, fazlada zarar oluşturmaz. Cihaz üzerindeki tespit tamamlanınca servis yetkilisine bilgi verilir ve fiyat oluşturulur. Teknoservis’de fiyatlarımızın her zaman bir standartı vardır, gerekli işlemlere gereği kadar ücret belirlenir. Belirlenen arıza ve bu arızanın giderilmesi için gerekli olan ücretler müşteri telefonla aranılarak bildirilir, müşterinin onayı olup olmadığı sorulur ve onay alınır.

Onaylanmayan cihaz eski haline getirilerek müşteriye iade edilir.

Tamir İşlemleri Yapılır

Müşteri tarafından onay alınmış cihazlar, tamir sırasına girerler, aciliyetlerine göre gerekli görülen işler öne alınmaktadır. Teknoservis teknik servis yetkilisi, tamir işine her zaman belirli bir düzen içinde başlar, gözden kaçan hiç bir şey olmamasına dikkat edilir. Cihazlar gerektiği kadar sökülür, daha önce tespit edilmiş arızaların ışığında tamir işlemleri yapılmaya başlanır, tamir yapılan arıza cinsine göre , parçalar temin edilir, gerekli olan parçalar piyasadan bulunamadığı durumlarda, yurt dışından sipariş verilebilir. Gerekli parçalar geldikten sonra tamir işlemlerine devam edilir, tüm işlemlerde servis yetkilisi notlarını alır, cihaz adım adım tamir edilir. Servis işlemleri sonlandıktan sonra , cihaz toplanmadan önce açık halde çalışır hale getirilir. Ön testler yapılır, arızanın giderildiği teyit edildikten sonra cihaz orijinaline uygun şekilde yeniden bir araya getirilir. Toplanan ve tamiri tamamlanan cihaz servis bölümünden, Servisnoktam (teknoservis) test bölümüne alınır.

Testleri Yapılarak Size Teslim Edilir

Tamir işlemi tamamlanan cihaz (notebook, pc bilgisayar, lazer yazıcı, diğer bilgisayar çevre birimi) Test bölümünde testleri yapılır. Testler görsel olarak teknoservis teknik servis yetkilisi tarafından unutulan yada uygunsuz durumlar tespit edilir. Ayrıca özel test programları ile müşterilere verilmeden önce , giderilen arızanın durumuna göre yarım gün ile bir tam gün arası testleri yapılır. Test programlarımız normal kullanıcının yoğun kullanımını simule eder ve bilgisayarlarınızı yada cihazlarınızı üst noktasında çalıştırarak giderilen arızanın durumunu kontrol etmemizi sağlar. Notebook bilgisayarlarda fazladan şarj deşarj testleri yada sarsıntı testi gibi bazı farklı testlerde yapılmaktadır. Test kısmı Servisnoktam.com olarak önem verdiğimiz ve müşteri memnuniyeti açısından önemli bir adımdır. Tüm testleri biten ve Teknik Servis Yetkilimiz tarafından onaylanan cihazınız için aranırsınız. ServisNoktam (teknoservis) da bulunan arızalı ürününüzün arızaları giderilmiş ve almanız için artık sizi beklemektedir. Müşteri geldiği zaman , cihaz teknik servis ilgilisi tarafından müşteri ile birlikte kontrol edilir, arızanın giderilip giderilmediği müşteriyle birlikle teyit edilir, varsa başka bir müşteri isteği yerine getirilebilir.

Siz artık cihazınızı size bildirilen ücreti ödeyerek teslim alabilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

× Whatsapp