Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00

Bilgisayar Bakımı ve Önemi

Her alanda kullandığımız bilgisayarlar işinizin performansını etkilemeye başlamadan önce optimum verim ve olası sorunların tespiti için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir. 21. yüzyıldaki işler tamamen bilgi teknolojisi altyapısına bağlı olduğundan, işletme giderleri için bütçeleme yaparken bilişim işlerini öncelikli yapmak çok önemlidir. Teknoservis olarak sizlere bilgisayar ve yan birimleri ile ilgili uzman bakım imkanı sunuyoruz.

Kötü amaçlı yazılım önleme
Kötü amaçlı yazılım (önceden casus yazılım / virüs olarak bilinen), bilinmeyen bir şekilde bilgisayarınıza yüklenmiş olan davetsiz bir yazılım parçasıdır. Bu yazılımın temel amacı, bilgisayarınızda depolanan bilgileri paranızı veya fikri mülkünüzü çalmaya çalışan bilgisayar korsanlarına veya suçlulara toplamak ve göndermektir.

Son zamanlarda, kötü amaçlı yazılımlar çok daha karmaşık bir hale geldi ve tüm yedeklemeler de dahil olmak üzere işinizi tamamen yok etme potansiyeline sahip! ‘Ransom-ware’ kurulduktan sonra, bilgisayarınızdaki her dosyayı (takılı yedek sabit sürücüler dahil) şifreler ve 2048 bit şifrelemeyi serbest bırakmak için 10.000 $ ‘dan fazla ödeme yapmazsanız sizi fidye için tutar. Hiçbir küçük (hatta orta) işletme kendi fikri mülkiyetlerini serbest bırakmak için bu paraları ayıramaz.

Kötü amaçlı yazılımın diğer varyasyonları klavye izleme yazılımı içerebilir; İnternet bankacılığına, e-postanıza veya ticari uygulamalarınıza giriş yapmak amacıyla bilgisayarınıza yazdığınız her anahtarı algılar. Genel olarak, kötü amaçlı yazılım yalnızca işletmenizin parasını çalmak ister!

Sonuç olarak, kötü amaçlı yazılım algılama ve kaldırma, Önleyici Bilgisayar Bakımı’nın işinizi suçlulardan korumak için gerekli bir adım olmasının yalnızca bir başka sebebidir.

Genel Windows Bakımı
Zaman içinde, Windows, bir bilgisayar sisteminin performansını etkileyebilecek önemli miktarda geçici dosya toplayabilir. Bu geçici dosyalar, veri kaybı durumunda verilerinizi korumak için bir önlemdir veya yazılım uygulamalarını hızlandırmak için ironik bir şekilde tasarlanmıştır, ancak zaman zaman veri dizinleri aşırı miktarda gereksiz veriyle tıkanmaya başladığından sisteminizi yavaşlatmaya başlayabilir.

Bu dosyaları kaldırarak, Windows yıllar önce oluşturulmuş olan geçici dosyalara gerek duymadan daha verimli çalışacaktır. Bir bilgisayarın yanıt vermesini beklemek için birkaç dakika beklemek önemli görünmeyebilir, ancak bu kayıp bekleme süresi uzun vadede pahalıya çıkabilir.

Donanım bakımı
Servisnoktam tarafından teklif edilen önleyici bakım, arızalı parçalar semptomları göstermeye başlamadan önce bilgisayarın donanımıyla ilgili sorunları tespit edebilir. Bilgisayar altyapınızdan maksimum kullanım ömrünü elde etmek için, bilgisayarlarınızın donanım hataları için test edilmesi önemli bir prosedür olmalıdır.

Donanımınız beklenmedik bir şekilde bozulursa en kötü durum senaryosunu düşünün – PC tamir edilirken birkaç günlük iş kaybı, hayati önem taşıyan iş bilgilerinin kaybı; Müşterilerinize ürün veya hizmet sağlamadaki gereksiz gecikme ve boşa harcanan çalışma saatleri. Önleyici bakım, bir sorundan haberdar olmadan önce donanım arızalarını algılayabilir ve bu sorunların çözdüğünü bile bilmediğiniz bir çözüm sağlayabilir!

Yazılım güncellemelerinin kurulumu
Bazen, Windows ve diğer uygulama güncellemeleri istemeden otomatik olarak yüklendiğinde kaçırılır. Bunun nedeni isteğe bağlı olarak sınıflandırılmaları olabilir. Bu güncellemeler; kritik olmamakla birlikte, güvenlik sorunlarını önleyebilir ve yazılım kararlılığını artırabilir. Önleyici bakım hizmetinin bir parçası, bu güncelleştirmelerin tümünün yüklenmesini sağlamak olacaktır.

By: admin
In: Notebook Servis, Pc Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp