Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00

Bilgisayar Sorunlarına Çözüm Bulma

Mavi Ekran (BSoD)
Birçok insan maviyi sakinleştirici bir renk olarak düşünür; ancak, bilgisayarınızın ekranında bir sürü beyaz metin göründüğünde, bunun tam tersi bir etkisi olur. Ölümün mavi ekranı (BSoD veya STOP Hatası), karşılaşacağınız en korkunç bilgisayar sorunlarından biri gibi görünebilir. Ancak, tüm bilgisayarınızın ihtiyacı olan bilgisayarı yeniden başlatmanız olabilir. Bu DURDURMA hatası ekranınızda çeşitli nedenlerle ortaya çıkıyor: donanım arızası, bozuk yazılım, bozuk DLL dosyaları, sürücülerle ilgili problemler ve daha fazlası. Mavi bir ölüm perdesi için çare asıl soruna bağlıdır. Ekran size bilgisayarla ilgili sorunları tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olacak kodlar sunar.

Eksik DLL Dosyası
Dinamik Bağlantı Kütüphanesi (DLL) dosyaları, işletim sisteminize ilişkin belirli işlevleri nasıl gerçekleştireceğinizle ilgili bilgileri içerir. Bazen, bilgisayarınız DLL dosyalarını kaybeder veya bir şey onlara zarar verir. Bilgisayarınız belirli DLL dosyasını okuyamadığında, belirli durumlarda nasıl cevap vereceğini bilmez. Kaydetme gibi belirli bir işlevi her gerçekleştirdiğinizde bir hata mesajı alırsanız, eksik veya bozuk bir DLL dosyanız olabilir. Bilgisayarınızdaki sorunlar eksik ve hasarlı DLL dosyalarından kaynaklanıyorsa, bunları tekrar indirerek bilgisayarınıza geri yükleyebilirsiniz.

Yüklenmeyen Uygulamalar
Yüklemeyen bir uygulamada sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni bilgisayarınızın yeterli sabit disk alanına sahip olmaması olabilir. Bu durumda, biraz alan boşaltmanız gerekir. Bu, en az sorunlu olan bilgisayar sorunlarından biridir. İhtiyacınız olmayan dosya ve klasörlerden kurtularak sabit disk alanını boşaltabilirsiniz. Bunlar, geçici dosyalar, yinelenen dosyalar veya kaldırdığınız yazılımın verileri olabilir.

Uygulamalar Yavaş Çalışıyor
Yazılımın kaplumbağa hızında çalışmasının birkaç nedeni olabilir. İşletim sisteminizi veya bir uygulamayı içeren bilgisayar sorunları olabilir, işletim sisteminizde güncellemeler eksik olabilir veya bilgisayarınızda yeterli sabit disk alanı yok. Yeterli sabit sürücü alanınız yoksa, sabit sürücünüzü tarayabilir, temizleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

Anormal Uygulama Davranışı
Garip bir şekilde hareket eden uygulamaları içeren bilgisayar sorunları, neler olduğunu merak etmenizi sağlar. Başvurunuz gayet iyi çalışıyordu, ama şimdi, görünüşe göre sebepsiz olarak, garip bir şey yapıyor.

Örneğin, Word belgeniz artık belgenizin üst kenar boşluğunu göstermeyecek. Yine de orada olduğunu söylüyor ve yazdırdığınızda bir sorun yok. Sadece monitöründe göremezsin. Bu durumda, bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilirsiniz. Karşılaştığınız sorun türü için bir İnternet araması yapmak ya da kullanım kılavuzunuza danışmak size yardımcı olabilir.

Sistem Onarım Yazılımını Kullanma
Bilgisayar sorunlarınız varsa, ihtimalleriniz, sistem onarım yazılımı bunu çözmenize yardımcı olabilir. Bu uygulamaların çoğu, Mavi Ekranın ölümüne neden olan işletim sistemi sorunlarını onarabilir. Ayrıca eksik veya hasarlı DLL dosyalarını değiştirebilirler. Sistem onarım yazılımı başka bir uygulama için ihtiyaç duyduğunuz alanı boşaltabilir ve bilgisayarınızı daha hızlı çalışacak şekilde optimize edebilir. Uygulamalarda yaşadığınız sorunları bile belirleyebilir, ancak kullandığınız yazılıma ve sorunları olan uygulamaya bağlıdır.

By: admin
In: Notebook Servis, Pc Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp