Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00
antivirüs korumasının önemi

Bilgisayarlar ve Kullanılan Antivirüs Yazılımlarının Faydaları

Bilgisayar kullanıcıları için önemli bir sorun Virüslerdir. Hemen her kullanıcının bir virüs tecrübesi vardır. Bir çok kullanıcı kendileri için önemli olan resimleri, yada word ,excell dosyalarını kaybetmiştir. Peki bu virüslerin amacı nedir yada ne şekilde korunulabilir.

Çok basit bir adım olarak sağlam bir antivirüs yazılımı edinmelisiniz. Tabiki antivirüs yazılımları hakkında bir çok tartışma olmakla birlikte denenmiş ve güvenilir bir antivürüs kurmanız bizim sizlere önemle tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir.

Bir şekilde virüs bulaşan bilgisayarlara içerisindeki virüs temizlenmeden bir antivirüs yazılımı kurmak pek mümkün değildir. Önce virüsün temizlenmesi ve temiz bir sisteme antivirüs yazılımı kullanmanızı öneririz.

Virüsler nerden ne şekilde bulaşır konusunda size kısa bir kaç pratik bilgi verelim. Özellikle son yıllarda e-postalar dan çok büyük virüs saldırıları yapılmaktadır. Kesinlikle emin olmadığınız e-postaları açmayınız, virüslü yazılım ekli e-postalar size tanıdığınız şirket yada kişi isimlerini kullanarak zarar vermeyi hedefler. Emin olmadan dosya eklerini açmayınız.

Diğer bir virüs bulaşma şekli bazı kopya program ,oyun, müzik, film gibi şeylerin indirildiği internet sayfalarıdır, bu gibi sayfalar size vadettikleri uygulamaları vermek yerine virüs gönderir, yani indirdiğiniz dosyaların içinde virüs olur kısmen yada tamamen bilgisayarınıza virüs , reklam robotu yada casus yazılım yükler. Emin olmadığınız hiç bir internet sayfasından dosya indirmeyiniz.

Çok rastlanan bir başka bulaşma şekli USB bellekler vasıtasıyla olmaktadır. Bir çok kişi usb bellekleri dosya taşımak için kullanmaktadır. Özellikle yazıcı çıktısı almak için gittiğiniz kopya merkezleri ve internet cafe gibi yerler virüslerin kelimenin tam anlamıyla cirit attığı yerlerdir. Bir diğer yer kamu dairelerindeki ortak kullanılan bilgisayarlardır, tabi adalet saraylarındaki ortak kullanılan bilgisayarları da unutmayınız. Dışarıda kullandığınız usb bellekler potansiyel olarak virüs bulaşmış olduğunu varsayın. Her zaman bir antivirüs taramasından geçirin.

Peki neşekide korunacaksınız, tüm bu anlattıklarımızdan yola çıkarak, bizim tavsiyemiz her zaman yüklü bir antivirüs yazılımı olmasıdır. İlla para ile almanız gerekmeyen antivürüs yazılımları sizi ve bilgisayarlarınızı belirli oranda koruyacaktır. Bazı antivirüs yazılımları özellikle ev kullanıcıları için tamamen ücretsiz olarak yüklenebilir, basit bir ücretsiz üyelik işleminden sonra bilgisayarınız güvende olacaktır.

Uzman virüs temizliği için servisnoktam.com olarak sizlerin hizmetindeyiz.

İleride size ücretsiz antivirüs yazılımları hakkında bilgi ve tavsiyelerde bulunacağımız bir yazımız olacaktır. Takip ediniz.

By: admin
In: Notebook Servis, Pc Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp