Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00
notebook fan temizliği

Notebook iç ve fan temizliği

notebook iç temizlik ve ısınma sorunlarının çözümü

Notebook iç ve fan temizliğini yaptırmayı ihmal etmeyiniz. zaman içinde tüm marka ve model notebook/laptop bilgisayarların içerisinde yoğun toz ve pislik birikir be da bilgisayarınızın yeterli olarak soğumasını engelleyerek, aşırı ısınmalara sebep olacaktır. Aşırı ısınma genellikle bilgisayarın kendini kapatmasına yol açar ancak kendi kendine kapanma chip set (ekran kartı) bozulmalarının da habercisidir, bu duruma kadar beklemeden temizlik yapılmalıdır. Aşırı ısınma, piyasada satılan notebook soğutucular yani altına koyacağınız geçici fanlarla giderilemez, aksine cihazınızda daha büyük hasarlara davetiye çıkartır. Bu fanlar bilgisayarın altını yani plastik kısımları soğutur, ancak asıl ısı bilgisayarınızın içindedir, içeriye soğuk havanın girip soğuması gerekli olan alanları soğutmak bu fanlarla imkansızdır.

 

İç bölümdeki fanlar ve ventiller doğru şekillerde temizlenmeli, fanın rahat şekilde hava üflemesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda içerisinde termal iletken, ısı iletkeni yada ısı iletim macunu denilen ve soğutucu metal ile cpu/gpu arasındaki ısının daha hızlı ve tam şekilde aktarılmasına yarayan bu macun kıvamındaki madde zamanla temizlenerek yenilenmesi gereklidir. Termal iletken aşırı ısınmalar ve uzun yıllar kullanıldığında özelliğini kısmen veya ta. Teknoservis’de yapılan temizlik işlemlerinde Laptop iç temizliği sırasında bu notebook cpu termal iletken uygulamasıtermal iletken de yenilenir.Bir diğer önemli husus bu işlem için bilgisayar genellikle tamamı ile sökülmektedir, acemice yapılan yada amatör söküm işlemlerinde notebook bilgisayarlarınız zarar görebilmektedir. Her işlem için kendiniz bazı çözümler üretmeniz güzel olsa da, teknik servis bilgisi ve deneyim isteyen bu gibi işleri uzman ve yetkin teknik servislerde yaptırınız.

Bu tip işlemleri hafife almayıp uzman servislerde yaptırınız. Notebook yada pc bilgisayarlarınızı daha uzun yıllar sağlıklı kullanmak için düzenli aralıklarla 6 ay yada 1 yıl bu işlemi yaptırınız. Servisimizde bu hizmet titizlikle ve garantili olarak yapılmaktadır.

By: admin
In: Notebook Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp