Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00
notebook şarj cşhazı ac adaptörleri

Notebook Şarj Adaptörü Tamir ve Değişimi

Bildiğiniz gibi notebook bilgisayarlarınızın en önemli parçalarından birisi notebook bilgisayarlara şebeke den aldığı enerjiyi bilgisayarınızın çalışıp aynı zamanda şarjını sağlayan AC Şarj Adaptörleridir. Bu adaptörler Hemen her marka için farklı olabilmektedir, her markanın ve markanın kendi modelleri için bazı farklı modellerde olmaktadır. Şarj adaptörleri genellikle uzun yıllar sorunsuz çalışacak şekilde üretilmişlerdir, fakat her elektronik cihazda olduğu gibi bu cihazlarda da beklenmeyen sorunlar ortaya çıkabilmektedir.
şarj adaptörü kablosuYaygın olarak görülen problemlerden birisi şarj kablosunun yada soketin kopması hasar alması yada temas problemleri olabilmektedir. Şarj kabloları kullanıma bağlı olarak zamanla doğal olarak kopabilir yada temassızlık yaratabilir. Bu gibi durumlarda bazen kişiler kendileri ekler yaparak sorunu gidermeye çalışmaktadır. Ancak unutmamak gereken ve teknoservis servisimizde sık rastladığımız problemlerden birisi hatalı şarj adaptörleri yüzünden anakart arızası oluşan notebook bilgisayarlardır. Bazen yanlış bağlantı neticesinde bilgisayarınız ters voltaj alabilmektedir, bu durumda kaçınılmaz olarak anakartın üzerinde telafisi güç hasarlar oluşmaktadır. Ayrıca bir diğer konu olarak karşımıza elektrik ve adaptör arası bağlantı kablosunun bozulması olayı vardır. Son dönemde özellikle düşük kaliteli çin malı ürünlerin yaygınlaşması ile 220V bağlantı kablosu problem çıkartabilmektedir. Sizlere tavsiyemiz çok ucuz ve kalitesiz bu tip ürünlerden uzak durmanız olacaktır.
Servisnoktam bünyesinde notebook şarj cihazlarının tamir işlemleri yapılabilmektedir, özellikle yenisini yada yan sanayi olarak tabir ettiğimiz diğer üreticiler tarafından orijinal olanına tam uyumlu olarak üretilen şarj cihazlarının bulunmaması durumunda tamir yolu seçilebilmektedir.

Şarj cihazınız ile ilgili her türlü sorununuzda Servisnoktam teknik servisimiz olan Teknoservis adresine müracaat etmeniz halinde sorununuza uygun fiyatlı profesyonel çözüme ulaşabilirsiniz.

By: admin
In: Notebook Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp