Telefon-Whatsapp
+902125535544
Eposta
info@servisnoktam.com
Çalışma Saatleri
10:00 - 20:00
bir bilgisayar virüsü nedir

Virüs Temizleme ve Koruma, Virüs Nedir ve Nasıl Anlaşılır

Virüs Temizleme Hizmetleri

PC’nizin bir enfeksiyon içerdiğini veya daha önce virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorsanız, aşağıdaki iletişim kanallarından birisini kullanarak Teknoservis  ile iletişime geçin.

bir bilgisayar virüsü nedirBir bilgisayar virüsü nedir?

Bilgisayar virüsü, kendisini kopyalayabilen ve bilgisayar sahibinin izni veya bilgisi olmadan bir bilgisayara bulaşabilen ve bilgisayarınızın çalışmasını durdurabilen hatta veri kaybına neden olabilecek bir bilgisayar programıdır.Gerçek bir virüs ağ üzerinde , ana bilgisayara bulaştığında diğerine yayılabilir. Bir virüsün yayılmasına yönelik bazı yöntemler arasında, bir ağ üzerinden veya e-posta yoluyla gönderen veya USB sürücüsü veya CD gibi bir çıkarılabilir ortamdan yayılması mümkündür.

“Virüs” terimi, aynı zamanda, üreme kabiliyetine sahip olmamasına rağmen, diğer casus yazılım veya adware programlarını da tanımlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Casus yazılım – Kendi kopyalarını oluşturmaz ve yaymaz ve veri kaybına yol açmaz. En sık görülen semptomlar arasında çok yavaşlamaya başlayan bir bilgisayar veya internete bağlanmaya çalışırken sorunlar vardır.Bu programlar gizliliğinizi ihlal edebilir ve kişisel bilgilerinizi internet üzerinden paylaşabilir.

Adware – Bu, genellikle ücretsiz bir yazılım yüklediğinizde veya indirdiğinizde sıkça istenmeyen reklam mesajlarına ve pop-up’lara yol açabilir.

 

 

Virüslerin, Casus Yazılımların ve Adware’in neden olduğu sorunlar

Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız, PC’nizin risk altında olma olasılığı yüksektir

– Hata mesajları ve uyarılar görüntüleniyorsa
– Sistem yeniden başlatma veya uyarı vermeden çökmesi 
– Sinir bozucu uzun yüklemeler veya yeniden başlatma süreleri 
– “Dosyalar bulunamadı” hataları 
– İnternette gezinirken çok fazla reklamlar açılabilir 
– Genel yavaş performans veya programların yavaş çalışması

By: admin
In: Notebook Servis, Pc Servis, Teknik Servis
0
admin

× Whatsapp